Svarbi informacija klientams

Čia rasite visą svarbią informaciją apie failų paruošimą, popieriaus formatus, užbaigimo darbus ir dažniausiai užduodamus klausimus mums.

D.U.K

Naudodami profesionalią, novatorišką įrangą, galime pagaminti įvairią skaitmeninės spaudos produkciją greitai ir įvairiais tiražais.

Bendri klausimai

Mus rasite A. Juozapavičiaus g. 11, Vilnius. Esame įsikūrę dviejų aukštų priestate šalia VMI.

Produkciją galite atsiimti mūsų ofise, adresu: A. Juozapavičiaus g. 11 – 101, Vilnius, darbo dienomis 9:00-18:00 val.

Produkciją pristatome visoje Lietuvoje su DPD kurjeriais. Produkcija pristatoma per vieną darbo dieną po išsiuntimo. Kaina priklauso nuo siuntos dydžio bei svorio.

Jeigu norite atsiųsti daug vietos užimančius spaudos failus, rekomenduojame naudotis internetinėmis talpyklomis, pvz. nemokama internetine talpykla www.wetransfer.com.

Produkciją galime pristatyti į užsienio šalis, kaina – sutartinė.

Terminai ir žymėjimai

CMYK yra žydros, purpurinės, geltonos ir juodos spalvos santrumpa. CMYK reiškia 4 pagrindines pigmento spalvas, naudojamas 4 spalvų proceso spausdinimui. CMYK spalvų modelis taip pat apibūdina patį spalvoto spausdinimo procesą. Spalvotoje spaudoje kiekvienas vaizdas yra suskirstytas į žydrą, rausvai raudoną, geltoną ir juodą tam tikrais taškų raštais, kurių dydis ir dažnis skiriasi, kad būtų sukurtas spalvų derinys.

Pantone – standartizuota spalvų derinimo sistema, plačiai naudojama visame pasaulyje. PANTONE sistema naudojama ofsetinėje spaudoje, šilkografijoje. Kiekviena PANTONE spalva turi savo atskirą numerį, kurį galima išsirinkti iš spaustuvėje turimų PANTONE spalvų palečių.

RGB spalvų modelis sudarytas iš raudonos, geltonos ir mėlynos spalvų. RGB spalvų modelis yra spalvų atvaizdavimo metodas, naudojamas kuriant spalvas, kurias matote televizoriaus ir kompiuterių ekranuose. Todėl spaudai ši spalvų sistema nėra tinkamai. Bet koks RGB sistemoje pateiktas failas ar paveiksliukas bus automatiškai konvertuojamas i CMYK spalvas, todėl rezultatas gali neatitikti norimo.  

Šiais žymenimis yra nurodomas spalvų skaičius ir spalvongumas gaminio makete – pirmasis skaitmuo nurodo spalvų skaičių vienoje lapo pusėje (vienpusė spauda), antrasis – kitoje pusėje (dvipusė spauda). Maketas paruoštas CMYK spalvų koduotėje visada bus žymimas 4+0 (vienpusė spalvota spauda) arba 4+4 (dvipusė spalvota spauda). Nespalvota spauda žymima kaip 1+0 (vienpusė nespalvota spauda) arba 1+1 (dvipusė nespalvota spauda).

Kontrolinis atspaudas suteikia galimybę realiai apžiūrėti ir įvertinti koks bus galutinis gaminys. Jeigu Jūsų gaminys yra sudėtingas, ar turite kažkokių abejonių visada rekomenduojame prieš gaminant visą tiražą, pasidaryti kontrolinį atspaudą. Tai leidžia pastebėti trūkumus ir neatitikimus, įvertinti spalvas.

Užsakymai ir terminai

Apmokėti galite dviem būdais:

  1. Pagal išrašytą išankstinę sąskaitą. Rekvizitai mokėjimui:
    UAB „ZUZUS“ , įmonės kodas 302326453, a/s LT067044060007766586, AB „SEB“ bankas, banko kodas 70440.
  2. Atsiskaitymas atvykus į vietą grynais pinigais pagal pinigų priėmimo kvitą.

Gamybą pradedama klientui apmokėjus išankstinę sąskaitą ir gavus ar patvirtinus maketus. Užsakytos produkcijos gamybos nepradedame, kol klientas nepatvirtina užsakymo kainos ir/ar maketo.

Gaminame. Galime spausdinti pagal Jūsų poreikį. Mūsų turimos technologijos leidžia nedideliais kiekiais gaminti ne tik standartinius spaudos gaminius tokius kaip plakatai ar skrajutės, bet ir sudėtingesnius gaminius – pvz.  karulius, pakuotes, dėžutes su spauda.

Gamybos terminas standartiniams užsakymams yra 2 – 5 darbo dienos. Užsakymus kurie gaminami skaitmenine spauda kartais galima atsiimti ir tą pačią darbo dieną. Didelių ar sudėtingų projektų terminai derinami individualiai.

Produkciją galime pristatyti į užsienio šalis, kaina – sutartinė.

Jeigu Jūsų etiketei nereikalingas atsparumas aplinkos poveikiui, galite rinktis popierinį lipduką. Popierinis matinis lipdukas – neblizgus, neslidus. Tinka rašyti ranka. Popierinis blizgus lipdukas – slidus ir blizgus paviršius.

Jeigu reikia etiketės atsparios aplinkos poveikiui, drėgmei, rekomenduojame rinktis sintetinį lipduką. Sintetinis lipdukas gali būti blizgus, matinis ir skaidrus.

Formatai

Žemiau nurodome pagrindinius ir dažniausiai naudojamus vokų ir popieriaus formatus.

Popieriaus formatai

A0 – 841 x 1189 mm
A1 – 594 x 841 mm
A2 – 420 x 594 mm
A3 – 297 x 420 mm
A4 – 210 x 297 mm
A5 – 148 x 210 mm
A6 – 105 x 148 mm

B0 – 1000 x 1414 mm
B1 – 707 x 1000 mm
B2 – 500 x 707 mm
B3 – 353 x 500 mm
B4 – 250 x 353 mm
B5 – 176 x 250 mm
B6 – 125 x 176 mm

Vokų formatai

C4 – 229 x 324 mm
C5 – 162 x 229 mm
C65 – 114 x 229 mm
C6 – 114 × 162 mm

Vokų su langeliu formatai

E4 – 220 x 312 mm
E5 – 156 x 220 mm
E65 – 110 x 220 mm

Failų paruošimas spaudai

Visi atsiųsti failai privalo būti tinkamai paruošti spaudai. Visi pateikti failai privalo turėti užlaidas ir paraštes.

UŽLAIDOS turi būti uždėtos iš kiekvienos pusės po 3 mm. Užlaidos tai maketo vaizdas, kuris tęsiasi už pjovimo zonos ribų. Paprastai sakant, užlaidos yra ta dalis kurią reikia nupjauti ruošiant galutinį gaminį.

Pvz.: Jūsų gaminio galutinis formatas po apipjovimo turi būti A6 (105×148 mm), o užlaidos 3 mm iš visų pusių, vadinasi failas spaudai turi būti paruošras 111×154 mm dydžio.

SVARBU! Brošiūroje užlaidos dedamos tik iš trijų pusių.

PARAŠTĖS (saugos zona) iš kiekvinos pusės po 3 – 5 mm – tai zona kurioje neturi būti jokių svarbių maketo elementų.

Failų rezoliucija turi būti 300 – 350 DPI CMYK. Paveiksliukus rekomenduojame pateikti tik CMYK arba Grayscale.

Maketuose naudojamos tekstus turite pateikti kreivėmis (Curves/Outlines). Taip tekstai yra “užrakinami”, tam, kad failų paruošimo spaudai metu nepradingtų ar nepasikeistų teksto elementai.

*.pdf; *.cdr; *.ai –  šiems maketų formatams tekstai turi būti sukreivinti (curves).

*. jpeg; *.tiff – šiems maketų formatams spalvų paletė CMYK, rezoliucija 300 dpi.

Popieriaus tipai

Popieriaus pasirinkimas išties labia platus, mes Jums visada patarsime koks popierius tinkamiausias Jūsų gaminiui. Dažniausiai komercinei spaudai naudojami šie popieriai:

Matinis kreidinis popierius turi labai švelnų, lygaus paviršiaus blizgesį. Šis popierius išgauna ryškų kontrastą tarp popieriaus ir dažų, taip atspausdintos spalvos atrodo sodresnės. Popieriaus storis nuo 115 –iki 350 gsm.

Blizgus kreidinis popierius turi spindintį paviršių. Spalva ant šio popieriaus atrodo itin ryški ir sodri.  Popieriaus storis nuo 115 –iki 350 gsm.

Nekreidinis popierius yra neblizgus ir matinis, taip pat gali būti lygesniu arba šiurkštesniu paviršiumi.  Dėl sugeriamųjų savybių, spauda ant šio popieriaus atrodo matiškesnė nei ant kitų. Nekreidinis popierius taip pat puikus pasirinkimas tiems gaminiams ant kurių bus rašoma ranka. Galite rinktis ekologišką (perdirbtą) šio popieriaus versiją (90 gsm – 400 gsm).

Jeigu norite sukurti išskirtinį gaminį: pakuotę, atviruką, vizitinę kortelę ir pn –  dekoratyvinis popierius suteiks darbams neužmirštamą įspūdį. Dekoratyvinio popieriaus katalogus galite pavartyti pas mus ir rinktis tarp popieriaus spalvų, paviršių, tekstūrų ir skirtingo storio variantų.

Norite, kad spauda atrodytų išskirtinai?

Norėdami, kad spauda atrodytų išskirtinai, rekomenduojame šiuos užbaigimo darbus. 

UV lakavimas pasitelkiamas norit paryškinti tam tikrus dizaino elementus, sukuriant trimatį vaizdo efektą. Toks lakavimas suteikia gaminiui išskirtinumo, pagyvina spalvas, ypač efektingai atrodo ant soft touch ar matinio laminato.

Laminavimas suteikia gaminiui patvarumo ir apsaugo nuo aplinkos poveikio, suteikia išskirtinį vaizdą. Dažniausiai laminuojamos yra pakuotės, brošiūrų viršeliai, vizitinės kortelės ir meniu.

Standartinis naudojamas laminatas yra blizgus, matinis arba soft touch. Taip pat galimi ir kiti variantai tokie kaip pirštų atspaudams atsparus ar nesibraižantis laminatas, dėl kurių reikėtų teirautis individualiai.

Folijavimo metu tam tikri grafiniai elementai ( įmonės logotipas, dizaino elementai ar tekstas) yra padengiami folija. Toks spaudos apdirbimo būdas suteikia gaminiui unikalumo ir solidumo. Folijos pasirinkimas galimas įvairių spalvų, tačiau populiariausios spalvos yra auksinė ir sidabrinė. 

Tai metalinės klišės pagalba realjefinio atvaizdo įspaudimas (deboss) arba iškėlimas (emboss) popieriuje. Kongrevas suteikia gaminiui 3D efektą, papildomą tekstūrą ir išskirtinumą. Kongrevu galima pabrėžti tiek spausdintas vietas, tiek naudoti tiesiog nepriklausomą įspaudimą nuo grafikos elementų. Kongrevą populiaru naudoti ant vizitinių kortelių, įvairių pakuočių ir atvirukų.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top